• Nowy
search

Gra Jenga, klocki Jenga, wieża

Zasady gry Jenga 

Jenga składa się z 54 drewnianych klocków ułożonych w wieżę. Każde piętro wieży to 3 ułożone obok siebie klocki. Klocki na każdym kolejnym piętrze są ułozone prostopadle do tych poniżej. Przygotowując grę należy najpierw zbudować w ten sposób wieżę ze wszystkich dostępnych klocków.

Zasady gry Jenga są stosunkowo proste. Uczestnicy gry na przemian wyjmują jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na samej górze tak, by konstrukcja się nie zawaliła.

Każde kolejne przełożenie klocka coraz bardziej destabilizuje wieżę.

Gra kończy się, gdy wieża zostanie zburzona. Gracz, w którego kolejce wieża została zburzona przegrywa.

81,30 zł
Brutto
Ilość

Czytaj opinie

Ważne:

Klocki można wyjmować wyłącznie jedną ręką, tzn. w danej chwili tylko jedna ręka może dotykać wieży.

Klocki można wyjmować jedynie z pięter, które mają nad sobą ukończone piętro, a więc nigdy nie bierzemy klocka z ostatniego najwyższego piętra. Klocek z przedostatniego piętra możemy wziąć tylko w sytuacji, gdy całego ostatnie piętro jest zabudowane.

Dopuszczalne jest próbowanie wyjęcia różnych klocków w trakcie swojego ruchu. Jeśli gracz nie zdecyduje się na wyjęcie danego klocka, ale go poruszył, powinien cofnąć go na swoje miejsce (chyba, że grozi to zawaleniem wieży).

Kolejka gracza kończy się w momencie, gdy następny gracz dotknie wieży lub minie 20 sekund od przełożenia klocka (czyli jeśli wieża zachwieje się i upadnie chwilę po przełożeniu klocka przez gracza, to ten gracz przegrywa).

.

Zawartość:

📌54 drewniane klocki Jenga

📌Pudełko do układania wieży

📌instrukcja

📌woreczek ręcznej roboty

Liczba graczy: 2-8 osób

Wymiary pudełka: 445x130x150

Wymiary jednego klocka: 22x35x105

Materiał - olcha

Opis

Materiał
Olcha
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
Czy ten produkt używany?
Nie znaleziono recenzji